Jesienna pielęgnacja włosów

Po upalnym i słonecznym lecie nastały chłodne jesienne dni. Warto w tym okresie zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów.

 

dobry fryzjer warszawa

Słońce, morska woda i wiatr nie wpływały pozytywnie na kondycję naszych włosów, dlatego teraz warto zafundować im porządną dawkę nawilżenia. Podpowiadamy jak to zrobić!

Przede wszystkim rozważ wizytę u  dobrego fryzjera.  Na pewno odżywcze cięcie przyda się przesuszonym i zniszczonym końcom. Nie musisz od razu decydować się na radykalne cięcie, wystarczy podciąć wymagane minimum by Twoje kosmyki odżyły.

Nawilżenie to podstawa, dlatego szczególnie o nie zadbaj.

Jak to zrobić?

  • Wybieraj szampon i odżywkę zawsze z tej samej serii (nawilżającej lub wygładzającej)
  • Używaj raz w tygodniu maskę nawilżającą (pamiętaj o dokładnym spłukaniu produktu z włosów)
  • Stosuj olejek przed lub po stylizacji
  • Ogranicz do minimum stosowanie prostownicy i lokówki
  • Susz włosy chłodnym nawiewem
  • Zasięgnij porady profesjonalnego fryzjera w doborze odpowiednich kosmetyków do kondycji włosów

 

Regeneracja włosów u fryzjera jest jedną z najskuteczniejszych metod na poprawę kondycji włosów. Rozważ zabiegi pielęgnacyjne z sauną, dzięki którym Twoje włosy odzyskają witalność.

Jeśli suszysz włosy tuż przed wyjściem z domu, pamiętaj żeby zrobić to dokładnie. Nagłe zmiany temperatur osłabiają włosy, powodując że stają się matowe i łamliwe. Aby chronić je przed czynnikami zewnętrznymi weź pod uwagę nakrycie głowy, które dodatkowo będzie świetnym uzupełnieniem jesiennej stylizacji.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Instagram