Najlepsze sposoby na zachowanie koloru włosów brąz

Brunetki czy blondynki? Zdania są dość podzielone…. ale dziś świat beauty daje nam tyle możliwości, że w jednej chwili z blondynki możesz stać się szatynką i na odwrót. Tylko co dalej z Twoim nowym kolorem? Jak w piosence Ryszarda Rynkowskiego „Dziewczyny lubią brąz i słońce o tym wie” – no właśnie, więc co robić by zachować kolor brąz po koloryzacji?

fryzjer warszawa

 

Mamy dla Was kilka domowych sposobów na wypłukiwanie się koloru brąz

  • Stosuj ziołowe płukanki – np. wywar z łupin orzecha włoskiego (garść łupin z orzecha zalać 0,5l wody i gotować przez ok. 30 minut. Po wystygnięciu przecedzić i wsmarować we włosy. Nie spłukiwać) lub kory dębu (2–3 łyżki kory dębu zalać 1l wody i gotować przez ok. 15 minut. Po wystudzeniu przecedzić i wypłukać włosy po umyciu).
  • Dobrym sposobem na podkreślenie koloru jest płukanka z octem. Do wody dodaj niewielką ilość octu (ok. 2 łyżki na litr wody) po czym dokładnie spłukaj włosy.
  • Połóż maskę z kasztanowca, która spowoduje że kolor będzie trwalszy. Dodatkowo taka odżywka wzmocni włosy i uodporni na łamanie się.
  • Płukanka z kawy i czarnej herbaty – to świetny naturalny sposób na przyciemnienie włosów. Jeśli chcesz osiągnąć intensywny efekt warto sięgnąć po najciemniejszą kawę z palarni.
  • Tonowanie włosów szamponetkami koloryzującymi o odpowiedniej barwie brązu, które odświeżą kolor.

Pamiętaj też o codziennej pielęgnacji włosów. Aby przedłużyć efekty koloryzacji u fryzjera stosuj szampon i odżywkę dla włosów farbowanych. Jeśli nie musisz, to staraj się ograniczyć mycie włosów. Jeśli Twoje włosy szybko się przetłuszczają wypróbuj suchy szampon dla odświeżenia fryzury.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Instagram